Szczerców. Aktualności i informacje lokalne z miasta i powiatu. Temat bełchatowskiej podstawówki na świeczniku Antoniego Macierewicza - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Piątek, 24 stycznia 2020
Wybierz miasto na mapie
Temat bełchatowskiej podstawówki na świeczniku Antoniego Macierewicza
Data dodania: 2014-12-16 17:25:38
Wiceprezes PiS Antoni Macierewicz zainteresował się sprawą bełchatowskiej podstawówki, w której na lekcji polskiego chłopcy zmuszani byli do wcielania się w role dziewczynek. Rzekomo dzieciom obiecywano za to lepsze stopnie. Macierewicz zapowiedział,że sprawę skieruje do ministerstwa.

Chcę zapewnić społeczność Szkoły Podstawowej nr 8 w Bełchatowie, Rodziców i Uczniów, że mają pełne oparcie w Prawie i Sprawiedliwości, które zawsze będzie stać na straży wartości zawartych w haśle: Bóg, Honor, Ojczyzna – napisał wiceprezes PiS.
. Sprawę skieruje do Ministerstwa Edukacji Narodowej, Prezydent Miasta Bełchatów i Wojewódzkiego Kuratora Oświaty w Łodzi.

Zażądałem również wyciągnięcia konsekwencji wobec osób odpowiedzialnych za tę próbę demoralizacji młodych Polaków – napisał w specjalnym oświadczeniu.

Podobnego zdania jest arcybiskup łódzki Marek Jędraszewski, który twierdzi,że nauczyciele narazili dzieci na straty moralne. „W (…) Liście Pasterskim na rozpoczęcie Adwentu 2014 roku wzywałem Wszystkich moich Drogich Archidiecezjan do postawy czujności, wskazując zwłaszcza na konieczność odnowienia w nas pełnego szlachetności, prawdy i dobra spojrzenia na człowieka. (…) Jak bardzo konieczny był tego rodzaju apel i wezwanie do czujności, świadczą ostatnie wydarzenia w Szkole Podstawowej nr 8 w Bełchatowie”-pisał.

List metropolity łódzkiego został odczytywany we wszystkich parafiach w Bełchatowie. Pismo to zostało skierowane również do Kuratora Wojewódzkiego.

AJ/Rzeczpospolita
Tagi: Temat bełchatowskiej podstawówki na świeczniku Antoniego Macierewicza, Antoni Macierewicz, Bełchatów Gender
go to top