Szczerców. Aktualności i informacje lokalne z miasta i powiatu. Odcinkowe pomiary prędkości dopiero od kwietnia - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Czwartek, 23 stycznia 2020
Wybierz miasto na mapie
Odcinkowe pomiary prędkości dopiero od kwietnia
Data dodania: 2016-01-20 11:19:13
Odcinkowe pomiary prędkości dopiero od kwietnia
Źródło zdjęcia: sxc.hu
W województwie łódzkim są wyznaczone trzy miejsca do odcinkowego pomiaru prędkości. Aparatury do mierzenia prędkości w Klukach, Tomaszowie Mazowieckim i Złotej powinny zacząć działać do kwietnia.

W całej Polsce ma być 29 miejsc do odcinkowego pomiaru prędkości. Oprócz aparatury w Klukach, Tomaszowie Mazowieckim i Złotej do końca pierwszego kwartału prędkość zostanie mierzona jeszcze 15 innych miejscach w kraju. Obecnie trwają formalności związane z dostarczeniem do tych punktów prądu.
.

Do tej pory w całej Polsce działają cztery odcinki pomiarów prędkości: w Łosiowie na Opolszczyźnie, Łuszczowie na Lubelszczyźnie, Karniewie na Mazowszu oraz na odcinku Zwierki - Zabłudów na Podlasiu. Od połowy listopada do końca 2015 r. w tych miejscach zarejestrowano w sumie 3,3 tys. przekroczeń dopuszczalnej prędkości. 

Kluki, Tomaszów i Złota to jedyne miejsca w województwie łódzkim, w którym przeprowadzony będzie odcinkowy pomiar prędkości. System będzie mierzył czas przejazdu samochodu przez określony odcinek drogi. W Klukach będzie to 1,5 km, w Tomaszowie ponad 2 km, a w Złotej ponad 3 km. 

dzienniklodzki.pl / E.S.
Tagi: odcinkowy pomiar prędkości, pomiar prędkości Kluki, pomiar prędkości Tomaszów Mazowiecki, pomiar prędkości Złota
go to top