Szczerców. Aktualności i informacje lokalne z miasta i powiatu. Zbyt słaba, by żyć, za młoda, by umrzeć - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Środa, 22 stycznia 2020
Wybierz miasto na mapie
Zbyt słaba, by żyć, za młoda, by umrzeć
Data dodania: 2017-02-22 13:22:17
Zbyt słaba, by żyć, za młoda, by umrzeć
Źródło zdjęcia: siepomaga.pl
Bełchatowiance brakuje kwoty ponad 5 tyś. zł na turnus terapeutyczny dla osób chorujących na zaburzenia odżywiania. Choroba, jaką zdiagnozowano to anoreksja nervosa.

Anoreksja jest chorobą widoczną, która niszczy ciało, jak i umysł człowieka. Wiele dziewczyn, kobiet stając przed lustrem myśli sobie "jak wiele brakuje mi do ideału kobiety". Oglądając telewizję czy gazety umysł zaczyna porównywać samych siebie do gwiazd widzianych w świetle reflektorów. Jest to pierwszy krok prowadzący do choroby.
.

U Patrycji ta choroba zaczęła się zupełnie z innego kierunku. Była ona kobietą zgrabną, lecz chciała być jeszcze bardziej wysportowana. W wieku 19lat ważyła 54 kilogramy przy wzroście 162 cm. Patrycja nie potrafi sobie przypomnieć chwili w której przekroczyła granicę wytrzymałości silnej woli. Nie dostrzegła chwili, w której jej myśli zaczęły się kręcić jedynie wokół jedzenia i sportu. Byłą normalną dziewczyną, która rozpoczęła studia, jak i pracowała a wekeendy poświęcała znajmym. W czerwcu Patrycja trafiła do szpitala....

Dziś Patrycja ma 22 lata i waży 29 kilogramów. Terapia jest kosztowna i przekracza możliwości finansowe najbliższych.

https://www.siepomaga.pl/patrycjas

siepomaga.pl / J.K.
Tagi: anoreksja, Patrycja, zbiórka, turnus
go to top