Szczerców. Aktualności i informacje lokalne z miasta i powiatu. Dwa promile alkoholu i ucieczka jednośladem - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Piątek, 28 lutego 2020
Wybierz miasto na mapie
Dwa promile alkoholu i ucieczka jednośladem
Data dodania: 2017-05-12 14:25:49
Dwa promile alkoholu i ucieczka jednośladem
Źródło zdjęcia: policja.pl
Policjanci, wracając po swojej służbie do domu, zatrzymali mężczyznę poruszającego się na motorze, który był pod wpływem alkoholu. Jak się okazało, w jego organizmie było ponad 2 promile alkoholu.

Policjanci pracujący w Szczercowskim Posterunku Policji podczas powrotu do domu w dniu 11 maja po zakończonej służbie około godziny 16:00 dokonali zatrzymania motocyklisty stwarzającego zagrożenie w ruchu drogowym. Zdarzenie drogowe miało miejsce w kierunku Częstochowy na drodze wojewódzkiej nr 483. Policjanci zwrócili uwagę na motocyklistę jadącego z przeciwnej strony, który stwarzał zagrożenie. Swoim zachowaniem wymuszał pierwszeństwo i zmuszał do gwałtownego hamowania czy zjeżdżania na pobocze lub przeciwny pas ruchu.
.

Policjanci pomimo skończonej służby próbowali zatrzymać motocyklistę. Uciekający mężczyzna skręcił w drogę gruntową w miejscowości Kieruzele i stracił panowanie nad swoim motocyklem. Podczas pieszej ucieczki po chwili jeden z mężczyzn zatrzymał uciekającego motocyklistę. Policjant wyczuł woń alkoholu od mężczyzny. Na miejsce zatrzymania został wezwany patrol Policji z Kluk. 47-letni mieszkaniec gminy Szczerców w wydychanym powietrzu miał ponad 2 promile alkoholu. Jak się okazało, mężczyzna nie ma uprawnień do prowadzenia pojazdów. Jakiś czas temu stracił je za kierowanie pod wpływem alkoholu. Motocykl, którym się poruszał, nie miał ważnego badania technicznego.

policja / J.K.
Tagi: uciekł, pijany, Szczerców
Najczęściej czytane
go to top