Szczerców. Aktualności i informacje lokalne z miasta i powiatu. Marzy mi się ponownie 4 liga w Szczercowie - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Środa, 17 października 2018
Wybierz miasto na mapie
Marzy mi się ponownie 4 liga w Szczercowie
Data dodania: 2017-11-07 15:19:31
Marzy mi się ponownie 4 liga w Szczercowie
Źródło zdjęcia: facebook.com/lks.astoria.szczercow/
O zakończeniu rundy jesiennej i mienionych wydarzeniach oraz wyznaniach na przyszłość rozmawiamy z prezesem LKS ASTORIA Szczerców Panem Piotrem Sadzińskim.

1) Panie Prezesie, jak Pan ocenia całą rundę jesienną pod względem sportowym?
Pod względem sportowym uważam, że runda jest bardzo mocna, mówimy tutaj o grupach seniorów zarówno pierwsza drużna jak i druga patrząc na wyniki i tabele stoją bardzo wysoko gdyż klasa okręgowa zajmują 2, a 3 miejsce klasa „A”, i jest to szansa zrobienia awansu w dwóch drużynach na 4 ligę oraz klasa A na ligę okręgową. Jeśli chodzi o młodzież to tutaj wyniki są mniej ważne. Ważne, że dzieciaki przychodzą i chcą poświęcać swój czas i trenować i szacun za to przede wszystkim dla rodziców gdzie potrafią przywieźć te dzieci z różnych miejscowości i czekają przez cały trening aż zabiorą je do domu. Ogólnie uważam, że nie jest źle, tym bardziej, że najmłodsza grupa 2010/2011 też jest chętna, spotykamy się, trenujmy myślę że pod względem sportowym Astoria nie ma się czego wstydzić. Uważam, że w naszym rejonie jest klubem, która ciągle szkoli młodzież.

2) A jak klub wygląda pod względem organizacyjnym?

Wiadomo, że młodzież która trenuje czyli rocznik 2005, 2006 i roczniki 2001 i 2002, który jest juniorem młodszym, jest to takie bezpośrednie zaplecze seniorów, niektórzy z nich trenują z seniorami, moim zdaniem rok, dwa to jest perspektywa gdzie powinni zacząć wchodzić w tą pierwszą drużynę. Organizacyjnie nie jest złe zaplecze, jak każdy widzi mamy super boiska z trawą naturalną czy ze sztuczną nawierzchnią, także można treningi fajnie rozdzielić na 3 hale, gdzie te treningi również się odbywają i nie ma problemu, że nie mamy gdzie trenować, że te dzieciaki są wyrzucane na inne hale poza Szczerców.
. Organizacyjnie uważam że jest dobrze. Co jeszcze można poprawić ? Nie wiem może czas pokaże, może jakieś pomysły się urodzą, ale myślę że w miarę jest temat ogarnięty jeśli chodzi o organizację.


3) Czy realny jest powrót do IV ligii?
Myślę, że jak najbardziej tym bardziej same wyniki pokazują, że wcale tak daleko do tego pierwszego miejsca, które ma teraz Radomsko nie jest, szkoda że ten mecz przegrany tutaj w Szczercowie z Radomskiem, tak niefortunnie gdyż ta strata byłaby tylko 4 punkty, a jest 7 dla jednych dużo, dla drugich mało. Ja uważam, ze ten dystans jest spokojnie do odrobienia i tym bardziej sama drużyna wie że Radomsko nie było na tyle mocne, aż tak się nie wyróżnia spośród innych drużyn, myślę że to zasługa przede wszystkim trenera Pana Przybyła, który dobrze prowadzi drużynę, widoczna frekwencja na treningach. Chłopaki chcą przyjeżdżać nie tylko miejscowi ale i z Łodzi, Sieradza. Grupa ta co była to zostanie na wiosnę. Widzę, że wszyscy marzą o tej 4 lidze, bo większość już tam grała i przeżyła fajną przygodę i chcą tam wrócić.


4) Czy jest pomysł nad tym aby stworzyć nowe selekcje coś nowego coś więcej dla mieszkańców i kibiców Szczercowa?
Kiedyś struktura Astorii miała siatkówkę, tenis stołowy, piłka nożna i strzelectwo, od jakiegoś czasu paru lat, zajmujemy się tylko piłką nożną, mamy pod sobą tylko sekcję piłki nożnej, są odrębne stowarzyszenia w siatkówce, tenisie stołowym, strzelectwie sportowym. I chyba jest tak lepiej, każdy zajmuje się tym co lubi, na czym się zna, naprawdę wtedy było masę pracy i dużo czasu poświęconego na dokumentację. Teraz każdy ma swoją działkę, każdy pilnuje swojego, myślę że tak jest lepiej. Także nie planujemy rozwijać nic więcej, aby nie wchodzić nikomu w drogę, każdy niech robi to na czym się zna najlepiej.

5) Czego życzyłby Pan sobie i klubowi?
Przede wszystkim życzyłbym każdemu zdrowia, żeby omijały nas kontuzje od tych najmłodszych dzieci po seniorów, życzyłbym sobie awansu pierwszej drużyny do 4 ligii, pewnie się powtórzę, ale to fajna promocja gminy Szczerców i klubu. Przypominam sobie jak przyjeżdżał Widzew, ŁKS, fajne święto może dużo pracy organizacyjnej, ale mamy w tym doświadczenie i poradzilibyśmy sobie.
Marzy mi się 4 liga ponownie, aby tutaj zawitała w Szczercowie, drużynie życzę tego aby dalej się trzymała tak jak się trzymała, aby dalej chłopaki chcieli trenować, przyjeżdżać, poświęcać swój czas, żeby zostali przez to docenieni, zauważeni. Może to się tak wydaje, że przyjeżdżają na jeden trening drugi potem zagrają mecz pół dnia poświęcą.. co to jest ? To naprawdę jest wyrzeczenie, dużo prywatnego czasu poświęconego na to żeby ten wynik sportowy osiągnąć, aby kibice chętnie przychodzili bo myślę że fajną frajdę też mają, dzięki temu że ten klub istnieje i te mecze się odbywają.WYWIAD PRZEPROWADZIŁA
AGNIESZKA GONERSKA – REDAKTOR SPORTOWY
Tagi: wywiad, Piotr Sadziński, prezes LKS Astoria
go to top