Szczerców. Aktualności i informacje lokalne z miasta i powiatu. Pęciak, Sadziński.. - widzę potencjał i możliwości aby mogli grać wyżej - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Środa, 17 października 2018
Wybierz miasto na mapie
Pęciak, Sadziński.. - widzę potencjał i możliwości aby mogli grać wyżej
Data dodania: 2017-11-08 10:20:40
Pęciak, Sadziński.. - widzę potencjał i możliwości aby mogli grać wyżej
Źródło zdjęcia: Agnieszka Gonerska
Trener Marek Przybył odpowiada na kilka pytań przed ostatnim meczem rundy jesiennej jak i przygotowaniach oraz celach drużyny LKS ASTORIA Szczerców.

1) Jak trener ocenia całą rundę jesienną sezonu 2017/2018 wykonaniu drużyny Astorii?

Całkowitą ocenę będziemy mogli powiedzieć po ostatnim meczu, na pewno ja osobiście mam niedosyt po jednym meczu remisie w Moszczenicy, był to taki dość dziwny i specyficzny mecz gdzie mogliśmy wygrać, a w końcówce uniknęliśmy porażki. Także remis nas nie bardzo zadowala, także ta porażka z Radomskiem też na pewno wpłynęła na naszą sytuację w tabeli, tak jak mówię tutaj przegraliśmy myślę sportowo, że tak powiem bo w pierwszej połowie byliśmy drużyną dużo słabszą od Radomska ale ten mecz w Moszczenicy był meczem którego tak naprawdę żałuję . A jeśli chodzi o ocenę to po meczu z Wolborzem, jeżeli będą 3 punkty a miejmy nadzieję że tak się stanie to będziemy oceniać tą rundę w miarę udaną.

2) Czy są w drużynie zawodnicy, którzy zasługują na pochwałę?
Każdy zawodnik ma coś, o każdym zawodniku można powiedzieć coś dobrego. Na pewno mają też swoje wady, oceniając każdego zawodnika.
. Jest tutaj kilku zawodników, którzy wyróżniają się i myślę że damy sobie spokojnie radę w 4 lidze, na pewno Radek Pęciak, gdzie wiemy że studia mu trochę przeszkadzają, ale myślę, że jest to taki model napędowy tej drużyny i zawodnik, który ma dość duże predyspozycje do tego aby grać wyżej. Na pewno nasz kapitan Kamil Sadziński, zawodnik, który myślę że w tej rundzie troszeczkę więcej się po nim spodziewałem i więcej oczekiwałem, ale mam nadzieję że w następnej rundzie jeszcze lepiej zagra, ale na pewno potencjał tego zawodnika jest dość duży. Jeśli chodzi o młodzieżowców to na pewno można wyróżnić Dawida Kęsego i Krzysztofa Skałę, którzy na swój wiek przy bardziej doświadczonych zawodnikach też mogliby sobie wyżej poradzić. Wszedł teraz do nas nowy zawodnik z „A” klasy, którego też już w tamtej rundzie próbowaliśmy, Paweł Drągowski dość duży potencjał i zresztą ja też jestem zwolennikiem wprowadzenia tych nowych zawodników do grania. Tak samo na bramce Szymon Malicki to zawodnik wypożyczony z Bełchatowa, ale są to zawodnicy, którzy powinni grać bo są to młodzi zawodnicy i na pewno przed nimi duża przyszłość.


3) Co jest największą bolączką klubu, a z czego jako trener jest Pan najbardziej zadowolony?
To nie moja rola oceniać zarząd czy oceniać tutaj jakąś infrastrukturę, bo infrastruktura jest super myślę, że na taką infrastrukturę jaką ma Szczerców będąc w klubach w 3 lidze gdzie trenowałem to na pewno stać Szczerców na coś więcej na dogadanie się między klubami i włodarzami miasta bo są rzeczy, które dla mnie że tak powiem osoby obcej przychodząc do Szczercowa pewne rzeczy mnie zadziwiają i powiem szczerze, jestem zdziwiony że czegoś nie można zrobić, czy to sztuczne boisko jak również inne rzeczy. Można coś więcej z tego wyciągnąć. Myślę że jest taka możliwość w rundzie czy w przerwie aby usiąść wszyscy i zarząd, włodarze i kierownik obiektów, aby to jeszcze bardziej usprawnić, ulepszyć bo wiadomo, że nie można stać w miejscu.

4) Czy ma Pan tyle zacięcia i determinacji żeby poprowadzić obecną drużynę do IV ligii?
Taki był mój cel i faktycznie tutaj możemy być troszeczkę rozczarowani bo mamy 2 miejsce ale myślę, że tą drużynę stać na to, wiadomo że są problemy przede wszystkim nasza kadra jest taka a nie inna i też nie spodziewaliśmy się że wypadną nam tacy zawodnicy, podstawowi zawodnicy bo nie mamy Kamila Woźniaka, który ma swoje problemy prywatne, nie gra Mateusz Siewiera dla nas też jest to podstawowy zawodnik, Krzysztof Kowalski tez ma problemy zdrowotne. Tutaj nam trochę uciekło, mówiliśmy też o Radku Pęciaku, który ma też studia i nie na każdym meczu jest obecny ale myślę, że potencjał tej drużyny jest dość duży.
Decydując się rok temu na to, że tu będę pracował właśnie widziałem potencjał tej drużyny, piotrkowska okręgówka jest dość specyficzna, bo w tamtym roku była to drużyna z Niewiadowa, w tym roku jest to drużyna z Radomska. Są to drużyny, które na pewno mają większe budżety od naszych, dysponują na pewno lepszą kadrą piłkarską. Tutaj możemy powiedzieć, że mamy pecha, ale na rundę wiosenną chociaż też ciężko mi powiedzieć jakie będą decyzje zarządu bo umowę mam do końca listopada, ale chyba będziemy rozmawiać. Widzę potencjał i możliwości tej drużyny, aby móc awansować do 4 ligi i ja ze swojej strony chciałbym to zrobić


5) Dziękuję za rozmowę, a na koniec czego mogłabym życzę trenerowi jak również całemu klubowi?
Awansu do 4 ligii

WYWIAD PRZEPROWADZIŁA
AGNIESZKA GONERSKA – REDAKTOR SPORTOWY
Tagi: wywiad, trener, Marek Przybył,
go to top