Szczerców. Aktualności i informacje lokalne z miasta i powiatu. Złoty medalista, powołany do kadry Polski! - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Środa, 17 października 2018
Wybierz miasto na mapie
Złoty medalista, powołany do kadry Polski!
Data dodania: 2017-11-13 14:40:58
Złoty medalista, powołany do kadry Polski!
Źródło zdjęcia: facebook.com/artur kamieniak - athletic lifestyle motivation/
Na swoją sylwetkę pracują przez całe życie. Uprawiają jeden z najdroższych sportów świata, na którym zarabia bardzo nieliczna grupa.

Co dzień muszą mierzyć się ze stereotypami i mitami. Złoty medalista Pucharu Polski Artur Kamieniak wypowiada się o istocie i cieniach kulturystyki.

Opowiedz Nam trochę o sobie, co sprawiło, że zacząłeś uprawiać sport, jakim jest kulturystyka, jak zaczęła się Twoja przygoda z kulturystyką?
Czym możesz się pochwalić, wiemy że z końcówką października wywalczyłeś złoto na scenie opowiesz nam o tym?


Nazywam się Artur Kamieniak, jestem rodowitym Szczercowianinem, mam obecnie 25 lat, jestem trenerem personalnym oraz czynnym zawodnikiem kulturystyki.
Sporty siłowe zacząłem ćwiczyć w szkole podstawowej, mając 12 lat. Inspiracja był dla mnie wtedy kuzyn, który ćwiczył i zaszczepił we mnie i w bracie przygodę z ciężarami, która trwa do dziś.
Treningi zaczynałem najpierw ćwicząc u kolegi, który jak na tamte czasy posiadał w miarę profesjonalny sprzęt. Po roku przeniosłem się do siebie do garażu, gdzie zacząłem bardziej poważnie myśleć o tym sporcie i inwestować w sprzęt.
W 2013 roku zacząłem przygotowania do swoich pierwszych zawodów, gdzie byłem pod okiem Radka Słodkiewicza, kulturysty który był i jest dla mnie wielką inspiracją.
Ten rok był przełomowy w moim życiu, ponieważ wraz z przygotowaniami ukończyłem kurs trenera personalnego i postanowiłem otworzyć własną działalność, którą jest siłownia oraz sklep z odżywkami.
W 2014 roku stanąłem pierwszy raz na scenie kulturystycznej, wtedy poczułem, że to jest właśnie to, co chcę robić w życiu.
. Do tej pory na deskach stałem 9 razy, wielokrotnie byłem blisko podium, aż w końcu w tym roku udało mi się osiągnąć to o czym marzyłem.
Zdobyłem 1 miejsce w Pucharze Polski, w kategorii kulturystyka klasyczna plus 180 cm w federacji WPF, co pozwoliło mi również dostać się do kadry oraz otrzymać powołanie na prestiżowe zawody mr. Universe w Bruseli, które odbędą się 20 listopada.
Nie ukrywam jest to dla mnie duży sukces, i największa nagroda za wszystkie lata przygotowań, wyrzeczeń i ciężkich treningów.


Jakieś plany na przyszłość, Twoje marzenie?

Staram się nie wybiegać w przyszłość, żyje chwilą, tym co jest tu i teraz i blisko wyznaczonymi celami.
Najbliższy cel to Bruksela a później czas pokaże. A co do marzeń… jak każdy zawodnik chciałbym być jeszcze lepszy w tym co robię, rozwijać się w biznesie i w kulturystyce.


Będąc trenerem personalnym, masz swoich podopiecznych, z którymi wiążesz jakieś starty na scenie?

Co do podopiecznych miałem już kilku których startowali, natomiast w tym monecie prowadzę wiele osób, które chcą uzyskać swoja wymarzona sylwetkę ale nie planują startów na scenie.
Nie oszukujmy się jest to drogi sport, wymaga wielu wyrzeczeń i mocnego charakteru.

A jaki ten trening powinien być? Większość kobiet boi się umięśnionej, męskiej sylwetki – jak i co ćwiczyć? Mówiąc sportowym slangiem: odwieczny dylemat siłka vs cardio? Często mężczyźni stawiają na górne partie, uważasz że te treningi są nieprzemyślane?

Obawa kobiet przed przybraniem “umięśnionej sylwetki” jest najczęstszym argumentem zniechęcającym Panie do treningu siłowego.
Tymczasem układ hormonalny kobiet nie pozwala na duże przyrosty masy mięśniowej. Wykonywanie nawet najprostszych ćwiczeń siłowych rzeźbi i wysmukla sylwetkę.
Także bez obaw, sięganie po sztangielki czy ciężary nie doprowadzi Was do męskiej muskulatury. A połączenie treningu z cardio oraz odpowiednią dietą może przynieść naprawdę zadowalające efekty.
Co do mężczyzn jak i kobiet uważam że trening powinien być kompletny. Z mojego doświadczenia wiem że faceci skupiają się głównie na górnych partiach co jest błędem, ponieważ trening nóg wydziela najwięcej hormonów męskich, które pozwalają rozbudować efektywniejszą sylwetkę.
Zatem ćwiczymy wszystkie partie ciała aby nasze mięśnie były proporcjonalne.


Wiemy, że posiadasz swoja działalność, którą chcesz przenieść? Jesteś w stanie powiedzieć o dacie otwarcia, czy planujesz coś więcej prócz siłowni?

W obecnej chwili jestem w trakcie budowy, ciężko przewidzieć dokładną datę jej zakończenia.
Wiadomo chciałbym jak najszybciej to zrobić, ale na wszystko potrzeba czasu i pieniędzy. Dlatego bądźcie cierpliwi a na pewno z wyprzedzeniem poinformuje Was o otwarciu.


Czego w takim razie Ci życzyć?

Życzcie mi przede wszystkim rozwoju, sukcesów i zdrowia. Bo zdrowie jak wiadomo jest najważniejsze.

Dziękuję za rozmowę. Cała redakcja INFO BAI będzie Cię dopingowała podczas zawodów w Brukseli.


Wywiad przeprowadziła
Agnieszka Gonerska - redaktor sportowy
Tagi: wywiad, Artur Kamieniak, Szczerców
go to top