Szczerców. Aktualności i informacje lokalne z miasta i powiatu. "Skrzyżowanie śmierci" i kolejny wypadek - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Niedziela, 09 grudnia 2018
Wybierz miasto na mapie
"Skrzyżowanie śmierci" i kolejny wypadek
Data dodania: 2017-12-22 09:52:23
"Skrzyżowanie śmierci" i kolejny wypadek
"Skrzyżowanie śmierci" i kolejny wypadek "Skrzyżowanie śmierci" i kolejny wypadek "Skrzyżowanie śmierci" i kolejny wypadek
Źródło zdjęcia: PS, AWW, MK
Na skrzyżowaniu w miejscowości Grudna do wypadków dochodzi regularnie. Władze nie robią nic. Są tylko plany. Do ilu wypadków musi jeszcze dojść?? Takie komentarze ludzi są po każdym wypadku w tym miejscu.

Dyżurny otrzymał telefon o groźnym wypadku samochodowym, do którego doszło wczoraj po godzinie 17:00 w miejscowości Grudna. Na miejsce zgłoszenia wysłano zastępy straży pożarnej, policję i trzy pogotowia ratunkowe. W wypadku samochodowym brały udział dwa samochody osobowe i samochód ciężarowy.
. Prawdopodobną przyczyną wypadku było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu na samochodzie ciężarowym. Kierowca "TIRa" chcąc się ratować uderzył wielką siłą w nadjeżdżająca z naprzeciwka osobówkę. Siła uderzenia była tak wielka, że obydwa samochody zostały wyrzucone na pole. Osoby z prawidłowo jadącego samochodu, w który wjechał TIR trafiły do pobliskiego szpitala. Ruch w tym miejscu był utrudniony.

"Skrzyżowanie śmierci" jest znane już każdemu mieszkańcowi Szczercowa i okolic. Na tym skrzyżowaniu do wypadków dochodzi kilka razy w miesiącu. Do tej pory to skrzyżowanie nie zostało oznaczone w taki sposób, aby było widoczne dla każdego kierowcy. Podobne sytuacje miały miejsce na skrzyżowaniu dróg Lubiec-Szczerców, Bełchatów- Wrocław. Gdy założono tam sygnalizację świetlną, problem ten nie występuje. Do ilu jeszcze musi dojść wypadków, aby zrobiono w trybie natychmiastowym skrzyżowanie świetlne bądź oznaczenie jako czarny punkt.

Policja apeluje o rozwagę i ostrożną jazdę. W tym dniu w powiecie odnotowano ponad 5 zdarzeń drogowych. Warunki, jakie panują na drogach będą utrzymywać się, aż do soboty.

JK
Tagi: wypadek, grudna, skrzyżowanie
go to top