Szczerców. Aktualności i informacje lokalne z miasta i powiatu. Złapany złodziej - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Niedziela, 09 grudnia 2018
Wybierz miasto na mapie
Złapany złodziej
Data dodania: 2018-01-09 08:30:50
Złapany złodziej
Źródło zdjęcia: policja.pl
Policjanci ze Szczercowa zatrzymali mężczyznę, który był podejrzany o kradzież torebki. Zatrzymany mężczyzna w swojej karierze miał już wykroczenia. 21-latek odpowie za kradzież z włamaniem.

Do kradzieży doszło 3 stycznia w godzinach popołudniowych na ul. Częstochowskiej. Do 64-letniej mieszkanki gminy Szczerców która poruszała się rowerem podjechał 21-letni rowerzysta, który ukradł torebkę znajdującą się w koszyku przymocowanym do kierownicy roweru.
. Okradziona kobieta miała w torebce 800 złotych i telefon komórkowy. Zawiadomieni o przestępstwie policjanci niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania sprawcy tej kradzieży. Dzielnicowi dokonali zabezpieczenia nagrania monitoringu, na których widać pokrzywdzoną oraz jadącego za nią mężczyznę. 4 stycznia na podstawie zebranych informacji wytypowali i zatrzymali 21-letniego mieszkańca gminy Szczerców. Zatrzymany mężczyzna przyznał się do kradzieży. Torebka oraz telefon powróciły do prawowitej właścicielki, a pieniądze zostały już wydane. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli w mieszkaniu ukrytą pod dywanem kartę do bankomatu. Okazało się również, że karta była ukradziona, którą w sylwestra dokonał 5-ciu płatności zbliżeniowych na kwotę ponad 100 złotych. Przestępstwo zostało zakwalifikowane jako kradzież z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

policja.pl / JK
Tagi: złodziej, Szczerców, złapany
go to top