Szczerców. Aktualności i informacje lokalne z miasta i powiatu. Gaz dla Szczercowa? - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Niedziela, 24 marca 2019
Wybierz miasto na mapie
Gaz dla Szczercowa?
Data dodania: 2018-02-22 16:13:55
Gaz dla Szczercowa?
Źródło zdjęcia: szczercow.pl
Polską Spółkę Gazownictwa odwiedził wójt Krzysztof Kamieniak. Cel spotkania to określenie wszelkich możliwość doprowadzenia gazociągu do gminy Szczerców.

Na spotkaniu, które odbyło się 21 lutego w łodzi wójt oraz przewodniczący gminnej Komisji Budżetu Wojciech Pacholak podkreślali, że mieszkańcy chcieliby, aby gaz doprowadzony był do gospodarstw domowych. Już w ubiegłym roku obydwie strony wymieniły się informacjami o zapotrzebowaniu na gaz. Pojawiły się już wstępne porozumienia o współpracy gminy i PSG.
.

" – Jesteśmy zainteresowani rozwojem dystrybucyjnej sieci gazowej na terenie gminy Szczerców – zapewnił Arkadiusz Klinkiewicz, zastępca dyrektora do spraw technicznych łódzkiego oddziału PSG. – Nie jest to jednak inwestycja, którą można przygotować podczas jednej czy dwóch rozmów. Badamy w tej chwili techniczne aspekty tego przedsięwzięcia, ale już wstępne analizy napawają optymizmem".

Gmina Szczerców jako jedyna z dziesięciu lokalizacji w województwie łódzkim została zgłoszona, aby przeprowadzono gazyfikację w wariancie LNG. Nowo otwarty gazoport w Gdańsku mógłby dosyłać do gminy gaz w postaci skroplonej.

" – To najszybsze rozwiązanie – podkreśla wójt Krzysztof Kamieniak. – Zrobiliśmy pierwsze kroki, dobra wola jest po obu stronach, a my jako samorząd dodatkowo deklarujemy wsparcie przedsięwzięcia. Kwestia gazyfikacji naszej gminy nie jest już teraz sprawą nierealną"

Jeszcze pod koniec miesiąca odbędzie się spotkanie z przedstawicielami PSG. Spółka będzie chciała przeprowadzić ankiety, które będą mogły wskazać realne zapotrzebowanie na gaz.

Szczercow.pl / JK
Tagi: gaz, Szczerców, wójt, Kamieniak
go to top