Szczerców. Aktualności i informacje lokalne z miasta i powiatu. Relacja meczu Czarni Szczerców - Fuksiary Sulejów - INFO BAI

Data dodania: 2018-03-20 09:36:20
Relacja meczu Czarni Szczerców - Fuksiary Sulejów Relacja meczu Czarni Szczerców - Fuksiary Sulejów Relacja meczu Czarni Szczerców - Fuksiary Sulejów Relacja meczu Czarni Szczerców - Fuksiary Sulejów
Źródło zdjęcia: Info Media Bai
Drużyna Czarni Szczerców w niedzielne popołudnie wywalczyły mistrzostwo powiatu bełchatowskiego, ale nie przeszkodziło to aby dzień później wygrać mecz z przyjezdnym zespołem z Sulejowa.

W 14 kolejce VOLLEYligi siatkarki ze Szczercowa podejmowały we własnej hali przyjezdne z Sulejowa.

Pierwszy set gospodynie rozpoczęły od prowadzenia bo aż 6:0 do takiego wyniku doprowadza zawodniczka zagrywająca w polu serwisowym Jabłoniak Angelika. Trener z Sulejowa poprosił o pierwszy czas w tym secie. Okazuje się, że był to skuteczne podejście ze strony trenera, gdyż na tablicy wyników pojawia się wynik 8:8. Szczercowianki pogubiły się w przyjęciu i tym samym nie potrafiły wyprowadzić ataku z przyjęcia, a darmową kontrę otrzymują Fuksiary, które skutecznie kończą akcje na siatce. W dalszej części meczu to walka punkt za punkt, która doprowadza do wyniku 23:23 jednak pierwsza piłkę setową wywalczyły Fuksiary, jednak przed wprowadzeniem piłki w grę, trener Jacek Koperski prosi o czas. Tymczasem z przyjęciem nie poradziły sobie Czarne i przegrywają pierwszego seta. 23:25.
.

W drugim secie początek rozpoczyna się podobnie jak w secie pierwszym, gdyż Szczercowianki nie potrafią poradzić sobie z zagrywką przeciwniczek i tym samym oddają piłkę za darmo dla Sulejowa, a tam skutecznym atakiem z prawej strony nad blokiem uderza piłkę zawodniczka z numerem 17 Agnieszka Dąbrowska. Walka toczy się punkt za punkt, sporo błędów obu drużyn doprowadza do stany 21:18 dla gospodyń i chodź one zdobywają 3 punktową przewagę to o czas prosi trener Czarnych Szczerców. Po dłuższych wymianach skutecznymi atakami popisuje się z prawego skrzydła Katarzyna Dłubak. I Czarni doprowadzają do remisu gdyż drugi set zapisują na swoją korzyść.

Po przegranym drugim secie pewnie zawodniczki Sulejowa wkroczyły i prowadzą 3:0 lecz popełnienie błędu i stracony punkt, daje możliwość wejścia w pole zagrywki zawodniczce ze Szczercowa z numerem 12 Jabłoniak Angelika, która odrzuca od siatki przeciwniczki i na tablicy widnieje wynik 5:3 dla Czarni Szczerców. Ze zmiennym szczęściem układa się set trzeci gdyż obie drużyny mają problemy z przyjęciem i wyprowadzeniem ataku. Jednak ostatecznie set wywalczyły Szczercowianki z tym samym wynikiem co set drugi 25:20.

W secie czwartym widzimy zmianę na pozycji atakującej za Katarzynę Dłubak trener wprowadza Anitę Kazimierczak. Już od samego początku gospodynie pokazują wyższość nad przeciwniczkami, gdzie zagrywka rozgrywającej z numerem 14 Kazimierczak Patrycji okazuje się atutem i zdobywa punkt za punkt. Dobrym kontratakiem pokazują się dziewczyny z Sulejowa, ale to nie wystarczyło na zawodniczki ze Szczercowa.
Kolejną zmianę w polu serwisowym wprowadza trener Jacek Koperski za Angelikę Jabłoniak wchodzi z numerem 11 Patrycja Chorzewska. Również kilkupunktowe ataki zdobywa środkowa Czarnych z numerem 10 Karina Siewiera i na tablicy wyników widnieje wynik 21:13. Jednak przyjezdnym udało się zdobyć kilka punktów 16:22 to na wszystkim reaguje trener Jacek Koperski biorąc czas aby przekazać cenne informacje. I tym samym widzimy na koniec spotkania bardzo długie wymiany lecz pierwszą meczową piłkę otrzymują Czarni Szczerców 24:21. Jednak przed wprowadzeniem piłki meczowej w pole gry o drugi czas prosi trener Jacek Koperski. Po przerwie pewna zagrywka Anity Kaźmierczak nie pozwoliła dokładnie przyjąć zagrywki Fuksiarą i tym samym Czarne wygrywają seta i całość meczu.

Całkowity wynik spotkania 3-1 (23-25, 25-20, 25-20, 25-21).
W VOLLEYlidze zawsze zostają wyróżnione dwie zawodniczki i tym samym ze zwycięskiego zespołu MVP otrzymała Kasia Dłubak, natomiast z drużyny Fuksiary Sulejów Agnieszka Dąbrowska.

Serdeczne gratulacje dla całej drużyny za zwycięstwo !