Szczerców. Aktualności i informacje lokalne z miasta i powiatu. I Jarmark Wielkanocny w Szczercowie już za nami - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Niedziela, 24 marca 2019
Wybierz miasto na mapie
I Jarmark Wielkanocny w Szczercowie już za nami
Data dodania: 2018-03-27 10:07:24
I Jarmark Wielkanocny w Szczercowie już za nami
I Jarmark Wielkanocny w Szczercowie już za nami I Jarmark Wielkanocny w Szczercowie już za nami I Jarmark Wielkanocny w Szczercowie już za nami I Jarmark Wielkanocny w Szczercowie już za nami
Źródło zdjęcia: Urząd Gminy Szczerców
Impreza przeszła najśmielsze oczekiwania, gromadząc z jednej strony tłumy mieszkańców Gminy Szczerców, z drugiej zaś kilkanaście stoisk z rękodziełem, a przede wszystkim sołectwa i stowarzyszenia, które stanęły w szranki konkursu kulinarnego „Żurek kontra mazurek”. 

Nie zabrakło wielkanocnych akcentów, poznaliśmy lokalne specjały i smaki, których próżno szukać poza Gminą Szczerców. Jury pod przewodnictwem Wójta Krzysztofa Kamieniaka zdecydowało się przyznać dziewięć równorzędnych nagród, ale za to publiczność w głosowaniu wybrała swoich faworytów.
. I tak najwięcej głosów przypadło sołectwu Osiny, które na podium wyprzedziło sołectwo Rudzisko oraz Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Kuźnia Życzliwości”. 

Wielkie brawa należą się jednak wszystkim uczestnikom kulinarnych potyczek, podobnie jak i szczercowskiemu chórowi Exodus, który podczas Jarmarku Wielkanocnego zaprezentował kilka pięknych pieśni religijnych, wzbogacając tym samym program imprezy.

Wielkich emocji dostarczył również konkurs malowania pisanek, w którym wzięli udział wszyscy chętni – od najmłodszych po tych starszych, wśród których nie zabrakło Wójta, radnych i sołtysów.

Swoje atrakcje miały i dzieci, które z pewnością sobotnie popołudnie zaliczą do udanych – warsztaty pieczenia babeczek, warsztaty plastyczne z pisanką w tle i w końcu gry i zabawy ruchowe dostarczyły dzieciom wiele radości. 

Dużo dobrego jedzenia, wiele ciekawych propozycji rękodzielniczych, możliwość integracji i poznania się, a także po prostu wspaniała atmosfera to cechy, które charakteryzować mogą pierwszą edycję szczercowskiego Jarmarku Wielkanocnego.
Szkoda, że następna taka impreza dopiero za rok!

Urząd Gminy Szczerców


Artykuł sponsorowany
Tagi: jarmark wielkanocny, Szczerców, gmina
go to top