Szczerców. Aktualności i informacje lokalne z miasta i powiatu. Upamiętnienie okrągłej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w auli Szkoły podstawowej - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Poniedziałek, 22 lipca 2019
Wybierz miasto na mapie
Upamiętnienie okrągłej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w auli Szkoły podstawowej
Data dodania: 2018-11-09 22:48:32
Upamiętnienie okrągłej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w auli Szkoły podstawowej
Upamiętnienie okrągłej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w auli Szkoły podstawowej Upamiętnienie okrągłej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w auli Szkoły podstawowej Upamiętnienie okrągłej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w auli Szkoły podstawowej Upamiętnienie okrągłej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w auli Szkoły podstawowej
Źródło zdjęcia: GM Szczerców
Uczniowie przygotowali z tej okazji koncert słowno-muzyczny.

Aula Szkoły Podstawowej przy ulicy Rzecznej w Szczercowie była dziś miejscem upamiętnienia okrągłej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie przygotowali z tej okazji koncert słowno-muzyczny, który przypomniał bohaterskie, ale i bolesne fakty z dziejów naszego państwa, z radosnym finałem, który przypadł na 11 listopada 1918 roku.

W sto lat po zakończeniu I Wojny Światowej, na polach bitew której ginęli również nasi przodkowie, Związek Inwalidów Wojennych, reprezentowany przez płk Bernarda Zboińskiego, uhonorował Szkołę Podstawowa im.
. księdza Józefa Baranowicza w Szczercowie specjalnym Krzyżem, w uznaniu wkładu placówki w budowanie tożsamości narodowej. W decyzji o przyznaniu tego zaszczytnego odznaczenia podkreślano udział szkolnej społeczności w uroczystościach patriotycznych oraz zaangażowanie uczniów w opiekę nad miejscami zbrojnych potyczek sprzed lat.

Dzisiejsza uroczystość była też okazją do zaprezentowania kapsuły czasu :
http://www.szczercow.bai.pl/?aktualnosci=infobai_info_wiecej&id_nius=250717

W szkole wystawione jest 100 prac malowanych kawą na 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości, które podziwiano dzisiaj i można będzie przez następne 2 tygodnie.

Źródło: szczercow.pl

Aga
Tagi: niepogległość, uroczystość
Najczęściej czytane
go to top