Szczerców. Aktualności i informacje lokalne z miasta i powiatu. Trudne warunki drogowe. Policja ostrzega. - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Piątek, 28 lutego 2020
Wybierz miasto na mapie
Trudne warunki drogowe. Policja ostrzega.
Data dodania: 2019-01-15 15:22:48
Trudne warunki drogowe. Policja ostrzega.
Źródło zdjęcia: belchatow.policja.gov.pl
Trudne warunki drogowe są częstą przyczyną wypadków, ale możemy ich uniknąć. Policja daje kilka wskazówek, do których należy się stosować.

" Kilka ważnych rad dla młodych kierowców

Pamiętaj o warunkach pogodowych. Sygnalizuj manewry, wykonuj je płynnie, a prędkość zawsze dostosuj do swoich możliwości i warunków panujących na drodze. Prędkość dozwolona to nie zawsze prędkość bezpieczna, zwłaszcza kiedy na drodze jest ślisko i
niebezpiecznie. Nie unikaj jazdy w trudniejszych warunkach.
. Korzystaj z samochodu w różnych warunkach drogowych. Kierowanie autem, kiedy na drodze jest ślisko i niebezpiecznie pozwala nabyć prawidłowych zachowań i potrzebnego doświadczenia, kiedy zderzymy się z realnymi i zmieniającymi się warunkami pogodowymi. Jeśli zdobywasz doświadczenie w różnych warunkach drogowych, twoje umiejętności jako kierowcy rosną szybciej. Zawsze myśl za innych kierowców i przewiduj. Stosowanie zasady ograniczonego zaufania może być kluczowe w unikaniu niebezpieczeństwa na drodze. Obserwuj nie tylko to, co się dzieje przed maską Twojego samochodu, ale również staraj się obserwować i przewidywać sytuację przed samochodem jadącym przed Tobą. Nie wykonuj nerwowych ruchów. Nadpobudliwość za kierownicą i brak przewidywalności na drodze są dużym zagrożeniem nie tylko dla Ciebie, ale też dla innych użytkowników ruchu drogowego".

Noga z gazu.

Źródło: belchatow.policja.gov.pl j. K
Tagi: Wypadki, zima, policja, belchatowbai
Najczęściej czytane
go to top